Pokój 10-letniego chłopca

Projektowane wnętrze to niewielki pokój (13 mkw) zlokalizowany w jednorodzinnym domu w Warszawie. Celem projektu było stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, odpowiadającej wymaganiom 10-letniego ucznia.

Umeblowanie

Poza obszernym biurkiem w pokoju chłopca znalazło się łóżko z dużym schowkiem na pościel oraz towarzyszące jej otwarte półki i wiszące szafki. Znajdujące się w najjaśniejszej części pomieszczenia biurko, poza trzema dużymi szufladami, głęboką szafką i schowkiem na komputer – posiada także trzy podręczne, płytkie szuflady, idealne na szkolne przybory. Dla wyeliminowania ‘plątaniny’ kabli, w blacie biurka zaproponowano użycie specjalnej przelotki. Za biurkiem znajduje się grzejnik. Aby go zamaskować, a tym samym nie blokować przepływu ciepłego powietrza, zaprojektowano ażurową płytę – plecy biurka z lakierowanej płyty MDF. Fronty, jak i blat biurka wykonano z lakierowanego MDFu w trzech odcieniach: białym, szarym oraz grafitowym. Z tego samego materiału zaprojektowano także fronty pozostałych mebli: regałów, szafy i wiszących szafeczek. W strefie wejściowej pokoju stanął nowoczesny regał z wyjmowanymi skrzyneczkami oraz pojemna szafa z drzwiami przesuwnymi. Ze względu na umiejscowienie drzwi w obydwu meblach konieczne było zaprojektowanie różnych głębokości.

W pokoju nie zabrakło też miejsca dla gościa – pomiędzy biurkiem a szafą wygospodarowano miejsce na wygodne, bujane krzesło.

Kolorystyka, dodatki

Całe wnętrze utrzymano w stonowanej kolorystyce. Dominuje biel, szarości i jasne drewno. Młodzieżowy charakter pomieszczenia podkreślają dodatki: fototapeta z mapą świata, minimalistyczny obraz i naklejki – kropki.