Mieszkanie z motywem kwiatów

Mieszkanie zlokalizowane jest na jednym z nowych krakowskich osiedli mieszkaniowych. Głównym założeniem projektowanych wnętrz było utrzymanie kontrastującej kolorystyki oraz na życzenie właścicielki – miłośniczki wszelkiego rodzaju roślin – wprowadzenie motywu kwiatowego.

Kuchnia

Przeszukując wiele różnych sklepów internetowych, natrafiliśmy na czarno-białą fototapetę przedstawiającą liście paproci. Znalazła ona swoje miejsce nad blatem w kuchni, a przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami chroni ją szkło hartowane. Zabudowa kuchenna podzielona została symetrycznie, ze słupkiem znajdującym się na jej środku. Pośrodku kuchni swoje miejsce znalazła wyspa. Nie zabrakło w niej miejsca na zioła – stanowi je obudowa wykonana z tego samego materiału co blaty – bardzo wytrzymałego i odpornego na zarysowania spieku kwarcowego. Nad blatem wyspy zawisł okrągły, czarny okap. Rozmiar wyspy i powierzchnia blatów roboczych w całej kuchni pozwoliła na używanie wyspy jako stołu, dobrano do niej więc dwa białe hokery.

Salon

Część salonową tworzy szara, wygodna sofa oraz pufy. Na ścianie pomiędzy sofą a strefą kuchenną, swoje miejsca znalazła duża, efektowna lampa i dekoracyjne dodatki: obrazy, podświetlana rama oraz jeden z naszych ulubionych dodatków – zegar ‘Tiuku’. Nie zabrakło też dekoracyjnych poduszek, a na zaprojektowanym przez nas stoliku pomocniczym stanęła stylowa biała lampka.

Tłem dla telewizora stała się kontrastująca z pozostałą częścią pomieszczenia – ciemna tapeta. Nie zabrakło też podwieszanej szafeczki RTV, na której stanęły dekoracyjne dodatki. Całość otacza drewniana rama z zainstalowanym w jej górnej części oświetleniem punktowym. Jako główne oświetlenie zaproponowaliśmy znaną, stylową lampę ‘Petite’.

Przedpokój

Motywu kwiatowego nie zabrakło też w przedpokoju. W minimalistycznym wnętrzu zastosowano drzwi bezprzylgowe, a za siedziskiem stworzonym z dwóch puf swoje miejsce znalazła czarno-biała tapeta z gałązką kwitnącej jabłoni. Za rogiem, we wnęce zaprojektowaliśmy pojemną szafę z drzwiami przesuwnymi. Dla optycznego powiększenia pomieszczenia zaleciliśmy aby zastosować lustrzane fronty.

Sypialnia

Ostatnim, projektowanym przez nas pomieszczeniem była sypialnia. Tam także nie zabrakło kwiatowego motywu. Piękna tapeta w czarno- białe róże znalazła swoje miejsce za łóżkiem. Obok łóżka stanęły dwa stoliki pomocnicze naszego projektu, nad którymi zawisły efektowne lampy. Nawiązując do pozostałych pomieszczeń, ścianę za łóżkiem obrano w drewniane ramy z oświetleniem punktowym.