Elegancki szary salon

Elegancki salon to część mieszkania zlokalizowanego na jednym z osiedli w Krakowie, w dzielnicy Płaszów. Projektowane wnętrze połączone z kuchnią to projekt, który opierał się na połączeniu dwóch kolorów – bieli i szarości.

Szare ściany stanowią neutralne tło nawet dla zróżnicowanych dodatków. W tym przypadku zdecydowano, że poszczególne elementy wyposażenia nie będą znacznie odbiegać od przyjętej kolorystyki. Całość tworzy więc harmonijną, stonowaną całość.

Sztukateria

Na szarych ścianach zaprojektowano proste formy ze sztukaterii. Zastosowano listwy styropianowe. Takie wykończenie było ekonomicznym rozwiązaniem.

Część kuchenna

Aneks kuchenny połączony jest z salonem. Aby delikatnie oddzielić zabudowę od części wypoczynkowej – lewą stronę zabudowy oddzielono od pozostałej części pomieszczenia ścianką działową.

Białe meble wykończone na wysoki połysk, współgrają z eleganckim stołem i biało-szarymi krzesłami w stylu glamour. Na ścianie za stołem nie zabrakło sztukaterii, a nad stołem zawisły delikatne, szklane lampki.

Projekt salonu

W salonie główną rolę gra obszerna, szara kanapa. Miejsce na telewizor wygospodarowano w środku jednego kształtu utworzonego ze sztukaterii. Pod nim – analogicznie do pozostałych mebli – biała szafka RTV.